Northman Cup 2012 Northman Cup 2012

Nasza załoga zdobyła 2 miejsce w klasie Maxus 21 i nieoficjalnie plasujać się na 4 pozycji klasy Maxus 24 startujacej o 10 minut pred kalsą M21.

Regaty Northman-Cup 2012 odbyły się w dniach 05-07.2012. 71 jachtów wystartowało w jednym, długodystansowym wyścigu, obejmującym swą trasą jezioro Mamry i Święcajty. Regaty rozegrane zostały w czterech klasach: Maxus 33, Maxus 28, Maxus 24, Maxus 21, gdzie dwie ostatnie klasy jachtów miały wspólny start.

Uczestnikami były zarówno załogi z Polski, jak i z Rosji, Białorusi, Niemiec oraz Szwecji. Regaty zakończyły się ucztą żeglarską w „Zatoce Kal", na której wyjątkowo docenione zostały dania z mazurskich ryb i dziczyzny. Dopełnieniem wieczoru był koncert zespołu " Johny Roger „, pokaz pirotechniczny oraz szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zorganizowane przez Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W wydarzeniu uczestniczyło około 400 osób. Jak co roku do udziału w regatach zaproszono forowiczów SailForum.pl, członków forum żeglarskiego Mazury.info.pl i Polish Virtual Sailing Club, przedstawicieli miesięcznika „Żagle" oraz klientów firmy „Ahoj Czarter s.c" i stoczni „Northman".

źródło: http://www.northman.pl/regaty_northman.htm

fot. mazury.info.pl