II Regaty o Puchar Rektora UEK 2009 II Regaty o Puchar Rektora UEK 2009

II Regaty o Puchar Rektora odbyły się 16 maja 2009. nad Zalewem Bagry. W zawodach wystartowało 14 załóg składających się ze studentów krakowskich uczelni oraz uczestników programu Erasmus, którzy przyjechali spędzić semestr letni studiując na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Zawody zaszczycił swoją obecnością Prorektor ds. Studenckich Prof. UEK dr hab. inż. Andrzej Chochół.

Mimo, że regaty odbywały się na niewielkim Zalewie Bagry w centrum Krakowa, w rzeczywistości okazały się zmaganiem z wiatrem, wodą i ludzkimi słabościami. Uczestnicy i kibice obecni od początku zawodów nad Zalewem Bagry mieli okazje zobaczyć pełen wachlarz warunków pogodowych. Do południa, podczas gdy kibice opalali się na brzegach, zawodnicy i organizatorzy zmagali się z brakiem wiatru. W końcu ten problem został rozwiązany poprzez organizację pierwszego biegu na pagajach. W miarę rozgrywania zawodów, warunki zaczęły się dopasowywać do potrzeb, zaczął wiać silny wiatr i kolejne biegi rozgrywano już z pełnym ożaglowaniem. Zawodów nie przerwały nawet nagłe ulewne deszcze i zerwana wanta.

Zmagania z żywiołem wygrała drużyna mieszana UEK i UJ pod sterami Piotra Rzepeckiego z załogą w składzie Wojciech Jarosiński i Michał Ososiński. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Po dekoracji odbył się skrócony koncert, podczas którego usłyszeliśmy zespół Rath, niestety z powodu złych warunków pogodowych uczestnicy nie mogli pobawić się przy utworach Radikal Kolor i grupy Pod Wiatr.

źródło: http://nzsuek.pl/relacja-z-ii-regat-o-puchar-rektora-uek/

fot. http://www.facebook.com/media/set/?set=a.103104929760953.5175.102821013122678&type=3