Regaty Course Croisiere EDHEC - największa studencka impreza sportowa w Europie zapoczątkowana w 1969 roku przez studentów EDHEC Business School.

W regatach startuj prawie 150 załóg z 22 krajów świata. Studenci ścigać się będą na różnych typach jachtów m.in. J80 i Grand Suprise (na tych samych jachtach startowaliśmy w 2011 roku w Student Yachting World Cup). Biegi w trakcie regat będą miały charakter WINDWARD – LEEWARD, a także odbędą się biegi przybrzeżne połączone z dwudniowym wyścigiem morskim.

Oprócz regat wraz z rozwojem imprezy dołączyły dodatkowe dyscypliny, w których mogą wziąć udział dodatkowe drużyny uczelniane. Poza regatami, odbywa się także Land Trophy, Sand Trophy i Kite Trophy

W wiosce regatowej o powierzchni 12 000 m2 znajdują się infrastruktura sportowa oraz miejsce na standy do prezentacji uczelni i kraju jaki reprezentuje.

W trakcie całych regat przewija się ponad 10 000 widzów, całą impreza skupia ponad 3 000 zawodników startujących w różnych dyscyplinach. Jako największe studenckie wydarzenie sportowe jest ono nagłośnione medialnie we francuskiej telewizji, radiu i prasie. Będzie ono również promowane dzięki naszym patronom medialnym w Polsce.

Oficjalna strona regat: www.ccedhec.com