Kurs ŻEGLARZ JACHTOWY

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na kurs na stopień:

ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: odyseusz@uj.edu.pl

Koszt kursu to 450 zł (w zależności o ilości chętnych).
Szkolenie jest w preferencyjnej cenie dzięki dofinansowaniu z Samorządu Studentów UJ. Podstawowa cena kursu to 850 zł.

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest aktualne członkostwo w Klubie (wypełniona deklaracja członkowska i opłacona składka w wysokości 20 zł)

Przypominamy, że członkostwo zwyczajne jest mozłiwe dla studentów i pracowników UJ, wszystkie pozostałe osoby, mogą być członkami wspierajacymi, natomiast nie mogą otrzymywac dofinansowań z SSUJ.

Radiooperator SRC - RYA

Zapraszam na szkolenie SRC w systemie RYA. Kurs odbędzi się:

9.03.2013 Kraków

Koszt szkolenia wraz z dofnansowaniem to 200 zł + 30 GBP certyfikat.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt!

Wejściówki na halę ASG

Dla członków SKŻ UJ Odyseusz mamy przygotowanych 15 wejściówek na halę AIRSOFT GUN.

Darmowa wejścówka upoważnia do nieodpłatnego wypożyczenia na czas gry całego niezbędnego sprzętu (replika ASG, maski, munduru) oraz wejścia na halę Tactic Games Zone.

Nie musisz przyprowadzać całej grupy! Zgłoś się nawet sam i weź udzial w cyklicznych rozgrywkach.

Więcej informacji na stronie www.tactic-games.pl.

Chętnych do otrzymania wejściówek prosimy o zgłoszenia - odyseusz@uj.edu.pl

Seminaria z zakresu ŻEGLARSTWA REGATOWEGO

Zapraszamy zainteresowane osoby na:

seminaria z zakresu ŻEGLARSTWA REGATOWEGO

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: odyseusz@uj.edu.pl

Seminaria będą prowadzone nieodpłatnie dla członków SKŻ UJ Odyseusz.

Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń w celu ustalenia dogodnego terminu i odpowiedniej sali wykładowej.

Warunkiem wzięcia udziału jest aktualne członkostwo w Klubie (wypełniona deklaracja członkowska i opłacona składka w wysokości 20 zł) oraz zgłoszenie uczestnictwa i otrzymanie potwierdzenia.

Szkolenie nie jest dofinansowywane przez SSUJ i mogą w nim uczestniczyć członkowie zwyczajni (studenci i pracownicy UJ), a także członkowie wspierający.

Organizowane, darmowe wejścia na BASENIE AGH

Zapraszamy zainteresowane osoby na:

organizowane wejścia na BASENIE AGH

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: odyseusz@uj.edu.pl

Wejścia w podanych na stronie internetowej terminach będą darmowe dla członków SKŻ UJ Odyseusz oraz Sekcji Żeglarskiej KU AZS UJ (JUST Racing), po wcześniejszym zgłoszeniu i otrzymaniu potwierdzenia (liczba miejsc ograniczona).

Terminy basenów:
  środy 18:30-19:30
czwartki 19:30-20:30
   (od 9 stycznia 2013)

Warunkiem darmowych wstępów jest aktualne członkostwo w Klubie (wypełniona deklaracja członkowska i opłacona składka w wysokości 20 zł).

Rejs Darem Młodzieży - 11 do 23.03.2013: Gdynia - Antwerpia

REJS DAREM MŁODZIEŻY 2013

Już po raz szósty zapraszamy żeglarzy amatorów na rejs największym  polskim i jednym z największych żaglowców na świecie, fregacie Akademii Morskiej s/v Dar Młodzieży. Podobnie jak w latach poprzednich popłyniemy do Antwerpii. Niestety konieczność realizacji programu szkolenia studentów i napięty grafik rejsów powoduje, że będzie to jedyna możliwość odbycia praktycznego szkolenia żeglarskiego przez żeglarzy amatorów na tym pięknym statku w roku 2013.

Wszyscy żeglarze biorący udział w rejsie płyną na takich samych zasadach i będą obarczeni takimi samymi obowiązkami jak każda inna załoga szkolna Daru. Do tych obowiązków należą nie tylko prace związane z obsługą ożaglowania czy pełnieniem wacht, ale również prace pomocnicze w kuchni i pentrach oraz prace porządkowe ze sprzątaniem kubryków i łazienek włącznie.

Do obowiązków każdego uczestnika należy przestrzeganie regulaminu statkowego oraz porządku dnia, a każdy dzień (za wyjątkiem sobót i niedziel) rozpoczyna się tak samo tzn. od obowiązkowej zaprawy porannej.

Przestrzeganie regulaminu oraz zwyczajów statkowych jest zagadnieniem bardzo ważnym, dlatego już teraz prosimy aby podejść do tego bardzo poważnie. Proszę pamiętać, że na statku będzie znajdowało się około 150 osób, a oficer wachtowy w każdym momencie musi mieć pewność, że wszyscy są cali i zdrowi i że znajdują się na pokładzie.

Zamierzenia:

Praktyczne zapoznanie z takielunkiem fregaty, szkolenie w pracy na rejach.
Nauka budowy żagli rejowych, ich zakładania  i stawiania
Koordynacja manewrów pod żaglami na fregacie, zwrot przez rufę i przez sztag.
Pełnienie wacht nawigacyjnych,
Możliwość zapoznania się z pracą i obsługą urządzeń nawigacyjnych.
Pełnienie wacht maszynowych, możliwość zapoznania się z siłownią Daru Młodzieży.
Szkolenia dodatkowe dla chętnych, prowadzone w formie pogadanek i prezentacji.
Spotkania towarzyskie, wspólne szanty w messie.
IV Festiwal Piosenki Szantowej Skagen 2013

Plan:

11 marca –  od godz 0900 zaokrętowanie na statek,
11 marca - familiaryzacja, wstępne szkolenie na rejach.
12 marca – wyjście w morze, zapoznanie z sygnałami alarmowymi,
12 - 14 marca - ćwiczenia w stawianiu i zwijaniu żagli, zwroty przez rufę i przez sztag, pełnienie wacht  i.t.p.
14 - 17 marca – przejście przez cieśniny Kattegat i Skagerrak na Morze Północne.
17 marca - IV Festiwal Piosenki Szantowej Skagen 2013
17 - 22 marca – pływanie po Morzu Północnym, ćwiczenia w stawianiu i zwijaniu żagli, zwroty, alarmy, stawanie w dryfie i.t.p.
22 marca - wejście do Antwerpii.
23 marca godzina 09:00 - wyokrętowanie załogi
Po rejsie każdy z uczestników otrzyma opinię zgodną ze wzorem PZŻ

Koszt rejsu:

2040 zł

Koszt dodatkowy:
koszt powrotu do kraju (organizacja we własnym zakresie)

Uwagi:

Na statku obowiązuje regulamin, który obejmuje udział w wachtach, pracach pokładowych i służbach dobowych każdego uczestnika bez wyjątku.

W przypadku odwołania rejsu przez Armatora, całość wpłaconych pieniędzy zostanie niezwłocznie zwrócona uczestnikom.
Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt:

Kontakt:

Andrzej Szklarski